web analytics

Akademi Alp Oğuz

2021-22 Akademi Başvuruları sona erdi.

Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde bulunan Türkiye’nin lise düzeyinde tek fiziksel kuluçkası Garaj Alp Oğuz bünyesinde Akademi Alp Oğuz Bilgisayar Bilimleri Eğitim Merkezinde çalışmak, üretmek, girişimciliğini parlatmak isteyen 10.sınıf öğrencilerimiz için başvurular başladı sona erdi. Topluluğa üye olmak için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir yeterliydi🙁 Süre 5 Ekim akşamı doldu.

Başvuru yapan öğrencilerimizle 11 Ekim 2021 Pazartesi 12.50’de okulumuz Şehit Fethi Sekin Konferans Salonunda toplanacağız.

Akademi Alp Oğuz Bilgisayar Bilimleri Eğitim Merkezi; Alp Oğuz Anadolu Lisesi bünyesinde bir topluluğun buluşma noktasıdır. Topluluk üyelerinin ortak zemini teknoloji, girişimcilik ve bilimdir.

Akademi Alp Oğuz’un öğrencileri için panladığı gelişim programını (müfredat) görmek için tıklayınız.

Okulumuzda 2019-2020 itibari ile başlatmış olduğumuz Garaj Alp Oğuz Ön Kuluçka Merkezi ve Akademi Alp Oğuz Bilgisayar Bilimleri Eğitim Merkezi açılış ve bilgilendirme toplantısını öğrencilerimizle gerçekleştirdik. Bu yıl 25 öğrenci ile çalışmalarımız devam edecek, haftanın belirli günleri okul sonrasında temel bilgisayar bilimleri becerileri ile başlayıp, robotik, programlama, üç boyutlu teknolojiler, mobil programlama, mekanik, elektronik, girişimciliğe uzanan yelpazede öğrencilerimizle çalışmalar yürüteceğiz.

Açılış toplantısını okul müdür yardımcımız Sayın Yusuf Karataş gerçekleştirdi ve çağın gereklerine uygun bakış açısına sahip olabilecek gençlerin ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesinde öneminin çok büyük olduğunu vurguladı. Bilimsel, üretken, topluma yararlı proje faaliyetlerinde öğrencilere her türlü desteğe de hazır olduklarını belirten Yusuf Karataş, proje okulu olarak Alp Oğuz Anadolu Lisesi bünyesinde bu tip çalışmaların artarak devam etmesi dilekleri ile toplantıyı açtı.

Akademi Alp Oğuz’un öğrencileri için panladığı gelişim programını (müfredat) görmek için tıklayınız.