web analytics

Desteklediğimiz Startuplar ve Girişimcilerimiz

AlwaQue

3B Baskı alarak ürünleri pazarlayacak olan AlqaQue ekibi iki öğrenciden oluşuyor. Garaj’da kendilerine tahsis edilen ofis masalarında, Garaj’da bulunan 3B Yazıcıyı kullanarak girişimlerini başlattılar. Henüz kurulan Startup logosunu hazırlama ve sözleşme aşamasındadır.

HBFF

Dijital oyun projeleri bulunan HBF ekibi. Ofislerinden bir kare. Yakın zamanda (sınavları bitince) hızlanacak ve alfa sürümü çıkacak olan 2B platform oyun için çalışmalarını sürdürmekteler. Ekibin ilk ürünü olacak.

HBF Startup

Haldun Altuntop, Sami Furkan Aksoy, Toprak Baran Özcan, Bulut Baylan, Enes Karadaş ve Fatma Nur Arslandağı’ndan oluşan altı kişilik ekip İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan proje okulu Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde 10.sınıfta öğrenim görüyor. Yazılım geliştirme ilgili alanları arasında öne çıkıyor. Kendilerini sürekli geliştirmeye çalışan ekip üyeleri, öğrenci olarak da okul derslerini aksatmamaya özen gösteriyor.

Eğitsel Mikroblogbenitakipet.com

Twitter benzeri akışlara sahip, eğitim amaçlı öğretmen öğrenci etkileşimi için kapalıdevre bir mikroblog projesidir. Kullanılan teknolojiler şunlardır: PHP, MySQL, CSS, Node.Js, Jquery

Aralık 2022’de betası canlandırılacak ve ön kayıt yaptıran kullanıcılarla bir toplantı gerçekleştirilerek kendilerine sunum yapılacaktır. Önden kayıt olan üyelere imtiyazlı olanaklar sunulacaktır. Projenin fikir aşamasından canlıya alınmasına kadar tüm süreçleri Olcay Büyükçapar yürütmektedir.

Projeye ile ilgili her nevi işbirliği ya da yalnızca fikir beyan etmek için olcaybuyukcapar@gmail.com adresine mail atınız. Projenin geldiği aşama için http://benitakipet.com/ websitesini inceleyebilirsiniz.

Mezun ettiğimiz Girişim ve Girişimlerimiz için tıklayın.