Desteklediğimiz Startuplar ve Girişimcilerimiz

GKO

Stüdyomuz; Gökay Baykal, Berkay Kadir Kavazak, Ozan Irız adlı 12.sınıf öğrencileri tarafından kurulmuştur. Mobil oyun sektöründe proje geliştirmek ve yayınlamayı amaçlamaktadır. Proje geliştirme işini dışardan başka ekiplerle geliştirip yayın işi stüdyomuz tarafından sağlanmaktadır. İlk projemiz olan Genç Yatırımcı’nın şuanda temeli atılmış olup yayınlanmayı beklemektedir.

GKO’yu instagram hesabından ve youtube kanalından da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/gkostudyo/

https://www.youtube.com/@GKOSTUDYO

  • GKO Stüdyo girişimi Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi öğrencileri olaran Gökay, Kadir ve Ozan’dan oluşan bir startup’tır. Garaj’ın bünyesinde fiziki olarak çalışma imkanları olmayan ekibe Garaj’ın mütevazi olanakları (network, mentorluk gibi) sunulmaktadır.

AlwaQue


3B Baskı alarak ürünleri pazarlayacak olan AlqaQue ekibi iki öğrenciden oluşuyor. Garaj’da kendilerine tahsis edilen ofis masalarında, Garaj’da bulunan 3B Yazıcıyı kullanarak girişimlerini başlattılar. Yakında zamanda kurulan Startup logosunu hazırlama ve sözleşme aşamasındadır.

HBFF

Dijital oyun projeleri bulunan HBF ekibi. Ofislerinden bir kare. Alfa sürümü çıkan 2B platform oyunu MİR için çalışmalarını sürdürmekteler. Ekibin ilk ürünü olan MİR adlı oyunun teması Türk Mitolojisi. Unity geliştirme ortamını kullanıyorlar. Tohum yatırım kabul ediyorlar:)

HBF Startup

Haldun Altuntop, Bulut Baylan ve Fatma Nur Arslandağı’ndan oluşan üç kişilik ekip İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan proje okulu Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde 11.sınıfta öğrenim görüyor. Yazılım geliştirme ilgili alanları arasında öne çıkıyor. Kendilerini sürekli geliştirmeye çalışan ekip üyeleri, öğrenci olarak da okul derslerini aksatmamaya özen gösteriyor.

Eğitsel Mikroblogbenitakipet.com

Twitter benzeri akışlara sahip, eğitim amaçlı öğretmen öğrenci etkileşimi için kapalıdevre bir mikroblog projesidir. Kullanılan teknolojiler şunlardır: PHP, MySQL, CSS, Node.Js, Jquery

Aralık 2022’de betası canlandırılacak ve ön kayıt yaptıran kullanıcılarla bir toplantı gerçekleştirilerek kendilerine sunum yapılacaktır. Önden kayıt olan üyelere imtiyazlı olanaklar sunulacaktır. Projenin fikir aşamasından canlıya alınmasına kadar tüm süreçleri Olcay Büyükçapar yürütmektedir.

Projeye ile ilgili her nevi işbirliği ya da yalnızca fikir beyan etmek için olcaybuyukcapar@gmail.com adresine mail atınız. Projenin geldiği aşama için http://benitakipet.com/ websitesini inceleyebilirsiniz.

Mezun ettiğimiz Girişim ve Girişimlerimiz için tıklayın.