web analytics

Desteklediğimiz Startuplar ve Girişimcilerimiz

Eğitsel Mikroblogbenitakipet.com

Twitter benzeri akışlara sahip, eğitim amaçlı öğretmen öğrenci etkileşimi için kapalıdevre bir mikroblog projesidir. Kullanılan teknolojiler şunlardır: PHP, MySQL, CSS, Node.Js, Jquery

Aralık 2022’de betası canlandırılacak ve ön kayıt yaptıran kullanıcılarla bir toplantı gerçekleştirilerek kendilerine sunum yapılacaktır. Önden kayıt olan üyelere imtiyazlı olanaklar sunulacaktır. Projenin fikir aşamasından canlıya alınmasına kadar tüm süreçleri Olcay Büyükçapar yürütmektedir.

Projeye ile ilgili her nevi işbirliği ya da yalnızca fikir beyan etmek için olcaybuyukcapar@gmail.com adresine mail atınız. Projenin geldiği aşama için http://benitakipet.com/ websitesini inceleyebilirsiniz.

Aliağa Rehberi // Aliağa’nın En Güçlü Rehberi

Aliağa Rehberi Girişimi, 2019 yılında bir alan adına sahip olmuştur. Aynı yıl Akademi Alp Oğuz bünyesinde çalışmalar yapan öğrencilerin okulun öğle aralarında yaptıkları ekstra çalışmalar esnasında girdikleri veriler, eklentiler, bileşenler, wordpress düzenlemeleri ile onlarca içeriğe kavuşmuştur. 2019 Eylül’ünden 2020’nin 13 Mart’ına kadar (Covid-19 Pandemisi ilan edilene değin) Akademi üyesi öğrencilerimiz birçok adresin tarifini, iletişim bilgisini, harita üstündeki yerini, varsa fotoğrafını web sitesine kayıt etmişlerdir. Adres tanımları elle yazılmıştır. Bu ekibi tanımak için buraya tıklayınız.
Esasen 2018 yılında kuluçka merkezinde yapılan bir beyin fırtınası sonucunda filizlenmiş olan fikir, web sitesi için alan adı (domain) satın alınmasına karşın 2019 ortalarında ancak faaliyete başlamıştır. Aliağa ilçesinin tanıtımın yapmak, iş yerlerini, kamu kurumlarını tanıtmak için zengin içerikler sunmaktadır. Aliağa’da ne yenir, nereye gidilir? Nerede kalınır? Aliağa’da otel arıyorsanız, Aliağa’da yemek için restoran, lokanta arıyorsanız Aliağa Rehberinde adreslerini, telefon numaralarını bulabilirsiniz. En güçlü yanı ise Aliağa’daki yerlerin yol-ulaşım tariflerinin insancıl olmasıdır. Gerçekten “yolda kimse sorsan gösterir” şeklinde anlatımla, Aliağa’yı bilmeyen ziyaretçilere de adres bulma noktasında kolaylık sağlamaktadır. Muhtemel gelir modelinin özünü ilerleyen zamanlarda iş yerleri ile karşılıklı işbirliği oluşturacaktır.

Kurucu: Olcay Büyükçapar, 2019-2022 Akademi Alp Oğuz Üyeleri

Mezun ettiğimiz Girişim ve Girişimlerimiz için tıklayın.