web analytics

Startuplar

Aliağa Rehberi // Aliağa’nın En Güçlü Rehberi

Aliağa Rehberi Girişimi, Garaj Alp Oğuz Ön Kuluçka Merkezinin üyelerinin emeklerinden meydana gelmektedir. Esasen 2018 yılında kuluçka merkezinde yapılan bir beyin fırtınası sonucunda filizlenmiş olan fikir, web sitesi için alan adı (domain) satın alınmasına karşın 2019 ortalarında ancak faaliyete başlamıştır. Aliağa ilçesinin tanıtımın yapmak, iş yerlerini, kamu kurumlarını tanıtmak için zengin içerikler sunmaktadır. Aliağa’da ne yenir, nereye gidilir? Nerede kalınır? Aliağa’da otel arıyorsanız, Aliağa’da yemek için restoran, lokanta arıyorsanız Aliağa Rehberinde adreslerini, telefon numaralarını bulabilirsiniz. En güçlü yanı ise Aliağa’daki yerlerin yol-ulaşım tariflerinin insancıl olmasıdır. Gerçekten “yolda kimse sorsan gösterir” şeklinde anlatımla, Aliağa’yı bilmeyen ziyaretçilere de adres bulma noktasında kolaylık sağlamaktadır. Muhtemel gelir modelinin özünü ilerleyen zamanlarda iş yerleri ile karşılıklı işbirliği oluşturacaktır.

Kodlaya Kodlaya Gelin Çocuklar // Küçükler için kodlama.

Küçük yaşlardan başlayarak bilgisayar bilimleri konusunda farkındalık yaratmak, bilgisayarların programlanması, kodlama yapısının öğrenilmesi, dijital dünyada işlerin nasıl yürüdüğünü fark ettirmek için metin (text) tabanlı kodlama eğitimlerine dair bir girişimdir. Küçük yaşlardaki bireylerin blok tabanlı (Scratch, Blockly gibi) kodlama yerine direkt olarak satırlar halinde kod yazmalarını destekliyoruz. Veri bilimi gibi popüler bir alanda çalışmayı hedefleyen ya da en azından kendisini ve çevresini dijital dünyanın veri güvenliği konusunda korumayı bilen dijital vatandaşlar yetiştirmek de bir diğer hedeftir. Video dersler, canlı online dersler, yüz yüze dersler, yüz yüze uygulamalı hackathonlar, kodlama etkinlikleri ve yarışmaları planlanmaktadır. Sosyal bir girişimdir.

Video Ders Notları (https://videodersnotlari.art.blog/)

Video Ders Notları Startup Garaj Alp Oğuz ön Kuluçka

Üniversiteye hazırlık sürecinde video anlatımı olan derslerin yazılı ders notuna dönüştürülerek ücretsiz olarak internet kullanıcılarına sunulduğu bir blog/website. İki kurucusu da Garaj Alp Oğuz’dan yani Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nin değerli iki öğrencisi. https://videodersnotlari.art.blog/ alan adında çalışmalarını yayınlıyorlar.

benitakipet.com // Yeni nesil mikroblog sosyal medya.

Türkiye’deki kullanıcıları hedeflemektedir. Mikroblog olarak servis vererek kullanıcılarının ortak ilgi alanlarında buluşmalarını sağlayacakları sosyal ağ olması öngörülmektedir. Basitlik + Sadelik ön planda olacaktır.

beniizleyin.com // Online yetenek yarışması platformu.

Video içerik sitesi olarak planlandı. Benzerlerinden ayrılan özelliği ise yetenek yarışması platformu olması. Yeteneğini videoya çek, yükle, herkes seni izlesin! Oylama başlasın…