web analytics

Startuplar / Girişimcilerimiz

Alp Oğuz English Portal // İngilizce Alıştırmalar

https://www.alpoguzenglish.com/

Lise öğrencileri için İngilizce alıştırmalar ve öğrenme içeriklerinin bulunduğu, ücretsiz üye olunarak yararlanılabilen web sitesidir.

Bu sitenin temeli aslında 2014 yılında atıldı. O sene çok az bir içerikle daha çok dosya paylaşma amacıyla kurmuştum. Bir süre kullandım . Sadece kendi girdiğim 2 sınıfa duyurduğum için 40 civarı üye vardı. O zamanlar öğrenciler teknoloji ve internet ile bugünkü kadar iç içe değildi. Pandemi nede ile de olsa günümüzdeki gibi eğitim aracı olarak benimsenmemişti. Oyun aracı olarak kabul görüyordu. Bundan dolayı sessiz ve devamı olmayan bir girişim olarak kaldı. Ta ki geçen eğitim döneminde pandemi nedeni ile okullar kapanana kadar. Mart ayı ve sonrası dönemde belirsizlikler had safhada olduğundan çok fazla online ders te yapılamadı. İngilizce branşı olarak kaynakların yetersizliği beni bu siteyi tekrar kullanıma açmaya teşvik etti. Arada 6 yıl geçmişti ve İngilizce eğitimi ile ilgili çok fazla değişim yaşandı. Sınıflara akıllı tahtaların girmesi ile branşımızla ilgili çok başarılı akıllı tahta uygulamaları kullanmaya başladık. Bunların her biri ben de bir ilham kaynağı oldu. Sitede yapmayı amaçladığım şey öğrencilerimizin derste öğrendiklerini derslerine paralel olarak interaktif ortamda pekiştirecekleri ve aynı zamanda ders dışı dinleme ve okuma çalışmaları yapabilecekleri bir siteydi. Şu an işin başındayım çünkü müfredata paralel olarak içerik eklenmesi ile site daha da büyüyecek. Ayrıca okulumuz bünyesinde Garaj Alp Oğuz kuluçka merkezinin faaliyete geçmesiyle ben de hiç yabancısı olmadığım web tasarımı, yazılım ve internet konuları tekrar su yüzüne çıktı. Bundan çok memnunum.*

* Kurucu (Founder) : Göksel Şimşek

Aliağa Rehberi // Aliağa’nın En Güçlü Rehberi

Aliağa Rehberi Girişimi, Garaj Alp Oğuz Ön Kuluçka Merkezinin üyelerinin emeklerinden meydana gelmektedir. Esasen 2018 yılında kuluçka merkezinde yapılan bir beyin fırtınası sonucunda filizlenmiş olan fikir, web sitesi için alan adı (domain) satın alınmasına karşın 2019 ortalarında ancak faaliyete başlamıştır. Aliağa ilçesinin tanıtımın yapmak, iş yerlerini, kamu kurumlarını tanıtmak için zengin içerikler sunmaktadır. Aliağa’da ne yenir, nereye gidilir? Nerede kalınır? Aliağa’da otel arıyorsanız, Aliağa’da yemek için restoran, lokanta arıyorsanız Aliağa Rehberinde adreslerini, telefon numaralarını bulabilirsiniz. En güçlü yanı ise Aliağa’daki yerlerin yol-ulaşım tariflerinin insancıl olmasıdır. Gerçekten “yolda kimse sorsan gösterir” şeklinde anlatımla, Aliağa’yı bilmeyen ziyaretçilere de adres bulma noktasında kolaylık sağlamaktadır. Muhtemel gelir modelinin özünü ilerleyen zamanlarda iş yerleri ile karşılıklı işbirliği oluşturacaktır.

Kurucu: Olcay Büyükçapar

Mezun ettiğimiz Girişim ve Girişimlerimiz için tıklayın.