Kod Haftası Etkinlikleri Garaj’da Gerçekleştirildi

8-23 Ekim tarih aralığında Avrupa Kod Haftası (CodeWeek) etkinlikleri kapsamında Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen iki faaliyetin ev sahipliğini Garaj Alp Oğuz Girişimcilik Merkezi yaptı.

Toplamda 28 öğrencinin ve 1 öğretmenin katılım gösterdiği etkinlikler toplam 65 dakika sürdü. Python’da kodlama ve Arduino ile robotik kodlama projeleri yapıldı. Bilgisayar ortamında uygulamalı olarak gerçekleştirilen etkinlikler sonucunda öğrenciler kod haftasının amacını ve matematik-kodlama ilişkisini kavradılar.

19 Ekim 2022 – MATEMATİKSEL OPERATÖRLERİN ROBOTİK ALANINDAKİ ÖNEMİ

https://codeweek.eu/view/462964/matematiksel-operatorlerin-robotik-alanindaki-onemi

https://www.garajalpoguz.com/2022/10/19/codeweek-kod-haftasi-2-etkinligimiz-arduino-ile-mesafe-sensoru-kullandik/

12 Ekim 2022 – BİR PROGRAMIN KODLANMASI

https://codeweek.eu/view/462941/bir-programin-kodlanmasi

https://www.garajalpoguz.com/2022/10/12/codeweek-kod-haftasi-etkinligimiz-python-ile-kod-yazdik/

AVRUPA KOD HAFTASI CODEWEEK NEDİR?

Matematik ve bilgisayar bilimleri tarihsel olarak birbiriyle bağlantılıdır ve keşfedecek birçok ilgi çekici bilgi bulunmaktadır. Sizleri 2022-2023 Kod Haftası etkinliklerinde Matematiğin ve Kodlamanın ilgi çekici dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz. Millî Eğitim Bakanlığımız, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla “Matematik Seferberliğini” başlatmıştır. Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak amacıyla başlatılan seferberlik kapsamında birçok çalışma eş zamanlı olarak yapılmakta olup Kod Haftası 2022 yılı teması “Matematik” olarak belirlenmiştir. (Kaynak: https://codeweekturkiye.eba.gov.tr/?page_id=551)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir