BTK AKADEMİ

Proje kapsamında bir başka uygulama olan BTKAkademi uygulaması da online bilgi teknolojileri eğitim hizmeti sunacaktır. https://www.btkakademi.gov.tr/portal/ adresinden erişilecek olan uygulamada kullanıcılar e-devlet bilgileri ile giriş yaparak sistemde yüklü olan derslere kaydolup, takip edebileceklerdir. Portal üzerinde eğitimler “Eğitim Kataloğu” altında yer almaktadır. Sistem yöneticilerinin katalogda görülmesini istedikleri eğitimleri görüntüleyebilir, katalog eğitimlerinden istediklerinize kayıt olabilir, talep edebilir ve daha önce almış olduğunuz eğitimlere de bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Eğitim Kataloğu içinde yer alan eğitimler tüm kullanıcılara açık eğitimler ve kullanıcı bazında atanan
eğitimlerden oluşmaktadır.

BTKAkademi ve 1Milyonİstihdam uygulamaları arasındaki entegrasyon sayesinde kullanıcıların BTKAkademi üzerinden aldıkları eğitimlerin ve kazandıkları yetkinliklerin istihdam uygulaması içerisindeki özgeçmişlerine yansıtılması sağlanacaktır. CV havuzunda ihtiyaca göre nitelikler filtrelendiğinde alınan ve tamamlanan bu eğitimler işverenlere önemli bir referans olacaktır.

BTK Akademi içerisinde; Yazılım / Programlama, Siber Güvenik, Dijital Tasarım, Kişisel Gelişim, Güvenli İnternet, Telekomünikasyon Sistemleri, Regülasyon, Oryantasyon, Sertifika Programları ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı başlıklarında toplamda 95 eğitim videosu bulunuyor. Her geçen gün yeni eğitim ve videolar eklenerek sistem kendini güncellemeye devam ediyor.

BTK Akademi’nin platform alt yapısını Alişan Erdemli tarafından kurulan yerli girişim Gobito sağlıyor. Girişimin Yıldız Teknopark‘ta, Londra‘da ve San Francisco‘da olmak üzere üç yerde ofisi var.


KAYNAKLAR

Olcay Büyükçapar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir